ساعات کاری : 09:00 تا 17:00 عصر

ایران – خراسان رضوی – مشهد – میدان حافظ – بزرگ بازار اطلس

05133865807

icon96 - طراحی برنامه های تحت وب

طراحی نرم افزار تحت وب

نرم افزار تحت وب چیست ؟

نرم‌افزار تحت‌ وب نرم‌افزاری است که کاربران برای استفاده از آن، تنها نیاز به یک مرورگر وب ازقبیل: گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر، فایر فاکس و یک ارتباط شبکه دارند.این نرم افزارها برخلاف نرم افزار های تحت ویندوز، نیازی به دانلود یا دریافت CD برای نصب یا به‌روزرسانی ندارند. تحت وب بودن نرم‌افزار، الزاما به معنی تحت اینترنت بودن آن نیست. قطع یا وصل بودن اینترنت مشکلی را در اجرای نرم افزار تحت وب ایجاد نمی کند.  تحت وب بودن یعنی ارتباط کاربر با نرم افزار از طریق مرورگر وب و تبادل اطلاعات با سرور از طریق یک ارتباط شبکه. این ارتباط شبکه می‌تواند به کوچکی و محدودیت یک شبکه داخلی در یک ساختمان کوچک و یا به بزرگی و گستردگی جغرافیایی شبکه اینترنت باشد.

linear web development illustration 1257 357 e1546671149311 - طراحی برنامه های تحت وب

مزایا و قابلیت های نرم افزار تحت وب

سادگی و راحتیبرای انجام نرم افزارهای تحت وب به هیچ فرآیند پیچیده ای برای پیاده سازی در شرکت ها و سازمان های بزرگ نیاز نیست. یک مرورگر وب (web browser) آن چیزی است که مورد نیاز است.
بدون نیاز به نصب و حافظهنرم افزارهای تحت وب عموما نیاز به هیچ فضای حافظه برای استفاده در سیستم های کاربران (clients) ندارد. همچنین بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای نرم افزار اجرا می شود.
بروز رسانی خودکارکاربران (clients) هیچ گاه نیازی به فرآیند به روز رسانی ندارند. زیرا آخرین تغییرات در سرور (server) مرکزی پیاده سازی می شود.
یکپارچگینرم افزارهای تحت وب به سادگی با خدمات مبتنی بر وب (مانند ایمیل) یکپارچه و هماهنگ می شوند.
سازگاری با سیستم عامل های مختلفبا توجه به سازگاری مرورگرهای وب (web browser)، سیستم های عامل در اغلب موارد (ویندوز، مکینتاش، لینوکس و …) هیچ مشکلی با اجرای نرم افزارهای تحت وب نخواهند داشت.
سرعت بیشتر و مدیریت آساننرم افزارهای تحت وب سریع تر اجرا شده و با ایجاد سطوح دسترسی بهتر مدیریت می شوند.
امنیت بالاداده ها در فضای امن نگهداری شده و با هزینه کم انتشار می یابند.
قابلیت دسترسی و کاربردقابلیت استفاده خارج از شبکه و داخل شبکه ( بدون مرز جغرافیایی ) را دارند. همچنین میتوانند با دیگر بانک‌های اطلاعاتی داخل شبکه ارتباط برقرار کنند.
بدون محدودیت در تعداد کاربرنرم افزارهای تحت وب چند کاربره بوده و به تعداد نامحدود کاربر میتوانند از آن استفاده کنند.
افزایش راندمانبا درنظرگرفتن سهولت دسترسی و استفاده و همچنین پرتابل بودن نرم افزارهای تحت وب، باعث بالا رفتن سرعت و افزایش راندمان کاری می شوند.
کارایی بالابه دلیل قابلیت اجرای هرگونه پردازش و محتوا می توانند چندمنظوره باشند.
طراحی های متفاوتبا درنظرگرفتن این موضوع که نرم افزارهای تحت وب براساس نیاز به صورت اختصاصی طراحی می شوند، قابلیت‌های ظاهری و طراحی بیشمار و نامحدودی دارند.

نرم افزار تحت وب مورد نظر خود را از ما بخواهید . (۳۳۸۶۱۸۴۳ - ۰۵۱)

‫0/5 ‫(0 نظر)